Działalność Roberta

Działalność artystyczna.

Robert Żurawski od wielu lat koncertuje w całej Polsce, przede wszystkim na mniejszych scenach, w domach kultury, kinach, teatrach, salach koncertowych oraz na scenach kameralnych i w bibliotekach oraz w szkołach i na uczelniach wyższych. Rozpoczynał swoją artystyczną przygodę sceniczną już w wielu 15 lat. Odbywa także spotkania autorskie i jest zapraszany do szkół na spotkania z młodzieżą w celu propagowania wiedzy o języku polskim, kulturze, poezji i literaturze. Jest zapraszany także na nienaukowe wykłady na temat poezji, kultury i literatury. Uczył się grać i komponować całkowicie samodzielnie, nigdy nie uczęszczał do szkół muzycznych, ani na jakiekolwiek lekcje gry na instrumentach muzycznych. Sam szuka własnego stylu, sposobu i formy artystycznego przekazu. Jest autorem kilkudziesięciu autorskich kompozycji muzycznych do wierszy wybitnych poetów polskich. Śpiewa, komponuje i wykonuje piosenki do wierszy przede wszystkim Adama Ziemianina, ks. Wacława Buryły, Jana Rybowicza i innych poetów. Spotkania z publicznością najbardziej go cieszą. Dociera ze swoim skromnym przesłaniem i repertuarem do różnych miejsc czy środowisk, do ludzi w różnym wieku, o różnym zajęciu czy wykształceniu. Był zapraszany w roli gościa specjalnego z koncertami na wiele imprez kulturalnych, inauguracyjnych oraz na konkursy poetyckie m.in. w Opolu, Krakowie, Krośnicach, Myśliborzu, Sulechowie, Warszawie i innych. Kilkanaście lat temu wystąpił także dla dyplomatycznej delegacji Królestwa Szwecji w Polsce w prestiżowym Zameczku Książąt Pszczyńskich w Promnicach. Podczas tego koncertu, w ukłonie dla szwedzkich gości wykonał jedną piosenkę w języku szwedzkim. Po tym występie otrzymał zaproszenie na koncert do Sztokholmu. Niegdyś podczas wielu swoich koncertów występował także w towarzystwie legendarnego poety Adama Ziemianina oraz swojego przyjaciela z Krośnic, wybitnego poety i eseisty ks. Wacława Buryły. Nieustannie dąży do rozwoju, zaś największą radość sprawiają mu koncerty na żywo, odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie ludzi oraz jego liczne pasje i zainteresowania. Gra na gitarach legendarnej, światowej klasy firmy C.F. Martin od 2006 roku. Jego podstawowym instrumentem koncertowym jest gitara Martin D-28. Incydentalnie używa w niektórych piosenkach także harmonijek ustnych firmy Hohner głównie z serii Blues Harp. Używa strun firmy Elixir.


Działalność prawnicza.

Robert Żurawski z wykształcenia i pasji jest prawnikiem. Ukończył z wynikiem bardzo dobrym prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (jednolite studia magisterskie; numer dyplomu: 67318). Pochodzi z rodziny prawniczej. Jego wuj. ŚP. prof. dr hab. Henryk Kupiszewski był wybitnym znawcą oraz współtwórcą polskiej i światowej nauki prawa rzymskiego. Robert zajmuje się zawodowo prawem, które jest jego wielką pasją. Od 2016 roku prowadzi własną Kancelarię Doradztwa Prawnego (www.kancelariazurawski.pl). Stara się nieustannie rozwijać i doskonalić w dziedzinie nauk prawnych. Twierdzi, że prawnika powinna cechować przede wszystkim pasja, otwarcie na ludzi i ich problemy oraz wielka pokora w odniesieniu do nauki prawa. Pracę magisterską pt. „Prokura w polskim prawie prywatnym” przygotował w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Rott - Pietrzyk. Zamierza podjąć studia doktoranckie.

Główne zainteresowania zawodowe Roberta:

Prawo cywilne, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo spadkowe, prawo gospodarcze i handlowe, prawo umów, prawo karne i prawo wykroczeń, prawo procesowe.

Główne zainteresowania naukowe i badawcze Roberta:

Prawo cywilne, teoria prawa cywilnego, teoria umów, klauzule generalne w prawie cywilnym, umowy zobowiązaniowe, teoria prawa, wykładnia prawa cywilnego.


Działalność społeczna i charytatywna.

Robert bardzo chętnie włącza się w akcje charytatywne oraz ochronę praw zwierząt. Wspiera różne akcje i organizacje, takie jak Szlachetna Paczka czy UNICEF.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM