Działalność artystyczna.

Robert Żurawski od wielu lat koncertuje w całej Polsce, przede wszystkim na mniejszych scenach, w domach kultury, kinach, teatrach, salach koncertowych oraz na scenach kameralnych. Odbywa spotkania autorskie i jest zapraszany do szkół na spotkania z młodzieżą w celu propagowania wiedzy o języku polskim, kulturze, poezji i literaturze. Swoją przygodę ze sztuką i literaturą rozpoczął stosunkowo wcześnie. Uczył się grać całkowicie samodzielnie, nigdy nie uczęszczał do szkół muzycznych, ani na lekcje gry na instrumentach muzycznych. Sam szuka własnego stylu, sposobu i formy artystycznego przekazu. Śpiewa, komponuje i wykonuje piosenki do wierszy Adama Ziemianina, ks. Wacława Buryły, Jana Rybowicza, Wiesława Kazaneckiego i innych. Spotkania z publicznością najbardziej go cieszą. Dociera ze swoim skromnym przesłaniem i repertuarem do różnych miejsc czy środowisk, do ludzi w różnym wieku, o różnym zajęciu czy wykształceniu. Był zapraszany z koncertami na wiele imprez kulturalnych, inauguracyjnych oraz na konkursy poetyckie m.in. w Opolu, Krakowie, Krośnicach, Sulechowie, Warszawie i innych. Nieustannie stara się dąży do rozwoju, zaś największą radość sprawia mu odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie ludzi, koncerty oraz jego liczne pasje i zainteresowania.


Działalność prawnicza.

Robert Żurawski ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (jednolite studia magisterskie). Zajmuje się zawodowo prawem, które jest jego wielką pasją. Stara się nieustannie rozwijać i doskonalić w tej dziedzinie. Twierdzi, że prawnika powinna cechować przede wszystkim pasja, otwarcie na ludzi i ich problemy oraz wielka pokora w odniesieniu do nauki prawa. Pracę magisterską przygotował w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Rott – Pietrzyk. Robert rozważa również w przyszłości, jeśli czas mu na to pozwoli, podjęcie studiów doktoranckich.

Główne zainteresowania prawnicze Roberta :

prawo cywilne, prawo gospodarcze i handlowe, prawo prywatne międzynarodowe, holenderskie prawo cywilne, prawo amerykańskie, teoria prawa.

Prawnicze zainteresowania badawcze Roberta :

część ogólna prawa cywilnego, prawo zobowiązań, prawo umów, wykładnia prawa cywilnego, klauzule generalne, teoria prawa.


Działalność społeczna i charytatywna.

Robert bardzo chętnie włącza się w akcje charytatywne oraz ochronę praw zwierząt.
Wspiera różne akcje i organizacje, takie jak Szlachetna Paczka czy Unicef.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM